Õhukanali õhu steriliseerimise seade SNE CAP (kuni 2000m3/h)

754.80 km-ta 618.69

NASA poolt väljatöötatud tehnoloogiaga õhukanali õhu steriliseerimise seade SNE CAP (kuni 2000m3/h).

SNE CAP õhupuhastussüsteem steriliseerib ja puhastab õhku lenduvatest ainetest, lõhnadest ning  mikroorganismidest nagu bakterid, viirused ja seeneniidistik ja -eosed.

Kirjeldus

 

Õhukanali õhu steriliseerimise seade SNE CAP (kuni 2000m3/h)

Sne Cap

SNE CAP õhupuhastussüsteem steriliseerib ja puhastab õhku lenduvatest ainetest, lõhnadest ning  mikroorganismidest nagu bakterid, viirused ja seeneniidistik ja -eosed.

Seade on välja töötatud HVAC-süsteemide ja ventilatsiooni tarbeks. HVAC ja ventilatsiooni süsteemidesse koguneb mustus ja arenevad mikroorganismid, mis satuvad siseruumidesse ja kahjustavad meie tervist.

Kasutades ultraviolettvalgust kombineerituna fotokatalüsaatoritega, surmatakse õhus levivad mikroorganismid, oksüdeeruvad lõhnad ja lenduvad orgaanilised ained. Mitme erineva fotokatalüsaatormaterjali kasutamisega suureneb oluliselt seadmete efektiivsus erinevate saasteainete suhtes.

NASA lõi selle tehnoloogia ja kasutas seda kosmosejaamas etüleengaasi kõrvaldamiseks. Täna on see tuntud kui MCI tehnoloogia.

HVAC õhuhooldussüsteem hoones on võrreldav inimkeha hingamissüsteemiga. Süsteem varustab hoones viibivaid inimesi töödeldud õhuga (kuumutatud, jahutatud või ventileeritud) nagu hingamissüsteem varustab inimest hapnikuga läbi vereringe. Mõlemad süsteemid on keha või töötavate inimeste jaoks hädavajalikud.

HVAC-süsteemi õhukanalites võib siiski esineda saastet. Pimedad ja niisked õhukanalid võimaldavad paljudel mikroorganismidel (bakterid, seened, viirused, eosed) ellu jääda ja paljuneda. Samuti tekitada ebameeldivaid lõhnu ning muud liiki reostusi (ebameeldivad lõhnad, lenduvad orgaanilised ained, bakterid ja nende elutegevuse jääkproduktid).

Ehitusmaterjalid ja sisustuselemendid nagu mööbel, värv, puitlaastplaat ja vaip, on lenduvate orgaaniliste ühendite, nagu formaldehüüd, benseen, tolueen ja ksüleen, allikas, eriti kui need on suhteliselt uued.

Ventilatsioon hoones. Saastunud õhk põhjustab paratamatult terviseprobleeme ja haigestumisi, mõned näited sümptomitest on järgmised:

  • Ärritatud hingamisteed
  • Viiruste, näiteks gripi viiruse levimine
  • Ärritatud silmad / kontaktläätsed
  • Peavalu
  • Suurem vastuvõtlikkus nohu ja allergeenide suhtes
  • Väsimus
  • Raske enesetunne

 

Need töö või elukeskkonnaga seotud tervisealased kaebused on tuntud kui “haige hoone sündroom” (Sick Building Syndrome).

Nii nagu inimese hingamisteede süsteem on varustatud õhufiltriga, peab HVAC-süsteem olema varustatud ka filtrisüsteemiga. Selleks kasutatakse tavaliselt filtreid, mis on väga tõhusad õhust enamlevivate saasteainete sõelumiseks nagu tolm, suurem õietolm, karvad ja kõõm. Samuti eemaldatakse õhust suur osa mikroorganismidest.

Filtrid ei kogu enamik mikroorganisme, sest nende läbilaskvus on suurem kui mikrotolm ja mikroorganismid. Filtritesse kogutud biomaterjal (nagu bakterid, seened) saavad võimaluse paljuneda suure koguse toitainetega, mida filter kogub. See põhjustab filtrites mikroorganismide pesa, millest suur osa liigub läbi filtri mingil hetkel ja jõuab õhku. Filtreid tuleb asendamisel käsitleda bioloogilise ohuna (bioloogiline oht). Lenduvad ained aga läbivad filtri ja neid ei vähendata mingil määral.

Ventilatsioonisüsteemides ei kasutada HEPA ega ULPA filtreid, mis koguvad mikroorganisme ja eritavad lenduvaid ülipeeneid tahkeid osakesi.

Alternatiiviks on õhupuhastussüsteem, mis oksüdeerib ja steriliseerib aktiivselt õhusaastet. Seejuures mitte ainult ei puhastata puhastussüsteemiga õhku, vaid tekivad oksüdeerijad, mis levivad õhus ja kõrvaldavad sealse reostuse.

SNE töötas välja MCI õhu desinfitseerimise tehnoloogia, mida kasutatakse õhuringluse süsteemides, näiteks kliimaseadmetes ja ventilatsioonisüsteemide õhukanalites. Kasutades ultraviolettvalgust kombineerituna fotokatalüsaatoritega, surmatakse õhus mikroorganismid ja oksüdeeruvad lõhnad ning lenduvad ained. Rakendatud tehnoloogia on välja töötatud ja patenteerimud SNE ise.

Ultraviolettvalgus tungib organismi rakuseina ja reageerib seal organismi DNA-ga. C = C süsinikühendid organismi molekulides on jaotatud. See tekitab rakusurma, mis tähendab, et organism ei saa enam kasvada ega paljuneda.

Kombineerituna UV-valgusega kasutatakse optilisi katalüsaatoreid, need on ainete kombinatsioonid, mis UV-valguses käes tekitavad katalüütilise reaktsiooni tulemusel gaasilise vesinikperoksiidi (H2O2), hüdroksüülradikaalide (OH), negatiivsete ioonide (O3-), osooni ioonid (O3) ja superoksiidid (O2-).

Nende oksüdeerijate emissioon põhjustab oksüdatsiooniprotsessi, milles oksüdeeritakse baktereid, viiruseid, mikroorganisme ja seeni, kusjuures oksüdeerijad oksüdeeritakse samaaegselt hapnikuks ja vesinikuks. Süsteem on efektiivne ka lenduvate ainete, näiteks formaldehüüdi, suitsu ja ebameeldivate lõhnade vastu. Saasteained ja oksüdeerijad tasakaalustavad üksteist, mille tulemuseks on puhas ja lõhnavaba õhk.

SNE MCI (Multi Catalytic Oxidation) süsteem kasutab kvaliteetseid UV-C lampe Saksa tootjatelt (Heraeus), mis osaliselt tänu kvarts laasi kasutamisele on 30-60 protsenti madalama energiakuluga võrreldes sama pikkusega tavaliste UV lampidega. Erinevate rakenduste puhul on võimalik valida osooni (naturaalne kvarts, 184 ja 254 nanomeetrit) tootvate lampide või osooni tootmata lampide vahel (sünteetiline klaas, ainult 254 nanomeetrit).

Erinevad optiliste katalüsaatorite tüübid toodavad erinevat tüüpi katalüütilisi reaktsioone ja neil kõigil on erinevad eelised, MCI süsteem kasutab kahte erinevat optilist katalüsaatorit, et võidelda suure hulga saasteainetega tõhusalt.

MCI õhukonditsioneeri programm koosneb erinevatest mudelitest, mis on varustatud ühe või kahe erineva pikkusega UV-lambi / optilise katalüsaatoriga (MCI-rakud), kombineerituna erinevate kohaldatavate UV-lampidega.

 

ÕHUKANALITE ÕHUPUHASTUSSEADME TEHNILISED ANDMED

Puhastuselemendid UV-lamp, fotokatalüütiline rakk
Sobib õhu mahule

Energia kulu

400 – 2000 m³ / h

5w

Pinge 220 – 240 volti / 50 Hz

 

Ostmiseks võta meiega ühendust!

Soovid seda toodet rendile võtta?

Täida palun all oleva vormi väljad, saada meile päring ja me võtame Sinuga edasise osas ise ühendust!