õhukvaliteedi mõõdistus

Peentolmu mõõdistus siseruumi õhus

Väiksed tolmuosakesed on väga kerged ning võivad suspensioonina (aerosool, e tahked ja vedelad osakesed õhus) püsida õhus väga pikka aega, isegi päevi ning on kergesti sisse hingatavad.

Ultrapeened ja peenosakesed võivad oma väiksuse tõttu sattuda kergesti sügavale kopsu ja sealt edasi vereringesse, kust nad kantakse üle keha laiali ning oma keemiliste omaduste poolest võivad põhjustada tõsiseid tervise kahjustusi.

Formaldehüüdi mõõdistus siseruumis

Formaldehüüd levib õhku ehitus- ja viimistlusmaterjalidest, mööblist, laminaatparketist, puitlaastplaadist, värvidest, lakkidest, lahustitest, liimidest, PVC materjalidest, põrandakattevaipadest jne. 2004. aastal lisas rahvusvaheline vähiuuringute agentuur (IARC) formaldehüüdi vähitekitajate nimekirja. Formaldehüüd võib põhjustada allergiat.
 

VOC (LOÜ) Lenduvad orgaanilised ühendid

Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ) on ühendid, mis tihtipeale
paisatakse õhku tööstuslikest allikatest ning peetakse peamisteks sise- ja välisõhu
saastajateks. Nad on väga lenduvad aururõhul 0,01 kPa või rohkem 20ºC (293,15 K) juures
põhjustades ulatuslikke kahjusid nii inimestele kui ka keskkonnale.

Liigne kokkupuude lenduvate orgaaniliste ühenditega võib põhjustada allergilisi reaktsioone, hingamisprobleeme ja silmade probleeme.

CO2 – süsinikdioksiid

Suures kontsentratsioonis on süsihappegaas inimestele mürgine. Õhk, mille koostises on 1% süsihappegaasi, teeb mõned inimesed uimaseks, 7–10% kontsentratsioon põhjustab peapööritust, peavalu, nägemis- ja kuulmishäireid ning mõne minuti või tunni jooksul teadvusekaotust.

Õhuniiskuse mõõdistus

Miks on kuiv õhk kahjulik?

Kõige olulisemad sümptomid:
  • Liigne köhimine, hingeldamine, õhupuudus ja raskustunne rinnus.
  • Allergiliste haiguste ägenemine – silmad jooksevad vett, sügelev nahk. 
  • Allergiate käes kannatavate inimeste jaoks on kuivas õhus viibimine eriti keeruline. Sisekliima parandamine tõstab kiiresti selliste inimeste enesetunnet.
  • Teadmata põhjusel tekivad ninaverejooksud.
  • Kuiv õhk põhjustab keha veesisalduse langust
Kõik need sümptomid on tavapärased külmetushaiguste perioodil, aga olles terve ja märgates nende sagedast esinemist, tasub oma kodu sisekliimaga midagi ette võtta.
 

Saadud andmed võimaldavad ettevõtete kontoritele või kodustes tingimustes probleeme tuvastada ning olukorra parendamiseks lahendusi leida.

Mõõtmisulatus

Enam kui 2.5 µm aerodünaamilise läbimõõduga aerosoolsete osakeste masskontsentratsiooni määramine õhus gravimeetriliselt: (0 – 2000) mg/m3 

Mõõtevõime  Urel=5%

0,3-10 µm aerodünaamilise läbimõõduga aerosoolsete osakeste arv määramine õhus optilise loenduriga: (0,001…2,000,000) 2,83l/min

Mõõtevõime  Urel=5%

Mõõdistuse hind 199 eurot km-ta.

Hinnad kehtivad Tallinna piires, väljaspool lisandub sõidutasu 0,5 €/km.

Kindlasti on mõõdistusel kokkuleppe aeg.

Kirjuta info@proair.ee või helista +372 5332 2258

 
Valik lahendusi õhukvaliteedi parendamiseks – rent/müük.

1123 ettevõtet kasutab juba täna meie lahendusi siseõhukvaliteedi parandamiseks 29.08.2023