+372 5670 4022 | +372 5332 2258 | info@proair.ee
Koroonapandeemia – kaitstud eluruum ja töökoht. “Siseõhu kvaliteet on ülioluline”. Uus uuring: puhas õhk vähendab nakatumisohtu koolides 82 protsenti
Siseõhu kvaliteedi parandamine on tervisliku õppe- ja töökeskkonna säilitamise põhikomponent. Itaalia uuring näitab, et suure jõudlusega ventilatsiooni- ja õhupuhastussüsteemid, nagu näiteks Troteci TAC suure jõudlusega õhupuhastid , võivad vähendada koroonainfektsioone koolides enam kui 80 protsenti. Küsimus on lihtne – õpilased ja õpetajad ei ole kodus higuslehel, vaid saavad kontaktõppes osaleda.
Kõrge siseõhu kvaliteet vähendab nakkusohtu
David Hume Foundationi mõttekoja juhendatud uuringus võrreldi koroonaviirusega nakatumise juhtumeid 10 441 klassiruumis Itaalias Marche piirkonnas. Andmed koguti ajavahemikul 13. september 2021 kuni 31. jaanuar 2022. 316 klassiruumis, kus oli tehniline ventilatsioon või õhupuhastussüsteem, oli nakatumise juhtumeid oluliselt vähem kui tehnilise toeta klassides. Infektsioonide vähenemine korreleerus kasutatud seadmete jõudlusega. Kõrgemate õhuvahetuse korral vähenes nakatumiste arv märgatavalt.
Õhuvahetusmaht on ülioluline
Kasutades seadmeid, mis tagavad kuni 2,4-kordse ruumiõhu õhuvahetuse tunnis, vähenes nakatumiste arv 40 protsenti. Võrdluseks, 4-kordse õhuvahetusega tunnis langesid nakatumised 66,8 protsenti, kuus õhuvahetust tunnis koguni 82 protsenti.
Enamikus Itaalia koolides puuduvad ventilatsiooni- või õhupuhastussüsteemid. Selle asemel julgustatakse õpetajaid ventileerima avatud akendega, kui ilmastikutingimused ja temperatuurid seda võimaldavad. See osa on juba ammu kinnitatud, olulist efekti ei anna.
Kui installitaks kõige tõhusamad süsteemid, “saaksime 250 juhtumilt 100 000 õpilase kohta (haridusministeeriumi määratud hoiatustase) jõuda 50 juhtumini 100 000 õpilase kohta ,” teatasid Hume’i sihtasutus ja Marche’i piirkondlik valitsus. ühine pressiteade.
“Uuring on näidanud, et ventilatsiooni- ja õhupuhastussüsteemide mõju õhu viiruskoormuse vähendamisele on väga tugev ja statistiliselt oluline,” ütles professor Luca Ricolfi, Hume’i fondi president ja Torino ülikooli andmeanalüüsi professor. , selgitades uuringutulemusi . «Mida suurem on õhuvahetus, seda suurem on infektsioonide vähenemine.» Seetõttu ei piisa sellest, kui suvaline seade lihtsalt tuppa asetada. Seadme jõudlus tuleb kindlasti sobitada ruumi suurusega. Seda enam, et suuremates ruumides on nakatumisoht 30–40 protsenti suurem kui väiksemates ruumides.
Itaalia uuringu tulemused pole üllatavad. Juba 2020. aasta augustis näitasid Müncheni Föderaalsete Relvajõudude Ülikooli uuringud, mille viis läbi ja mida juhtis prof Christian J. Kähler, et Troteci suure jõudlusega õhupuhastiga TAC V+ “suure mahu tõttu vooluhulga ja klassi F7 + H14 filtrikombinatsiooniga saab aerosooli kontsentratsioone ruumides pindalaga 80 m² poole võrra vähendada 6-15 minutiga, olenevalt mahuvoolust. 20 m² suurustes ruumides saavutatakse poolitamine olenevalt mahuvoolust 3-5 minutiga. Seetõttu on ruumiõhupuhastitega võimalik väikestes ja keskmise suurusega ruumides aerosooli kontsentratsiooni probleemideta madalal tasemel hoida.
Sama turvaline ja puhas kui õues olev õhk
Erinevus on märgatav: H14 HEPA filtriga TAC kõrgtehnoloogilise õhupuhastiga puhastatud siseõhk vastab välisõhu loomuliku välisõhu viiruskoormusele ja sageli isegi ületab selle puhtuse poolest. Suure kontsentratsiooniga peentolm või õietolm, mis on tundlikele inimestele, kes põevad allergilisi või kroonilisi hingamisteede haigusi õues viibimisel, on märgatavalt koormavad, filtreerib välja ka TAC-i suure jõudlusega õhupuhasti kuni 99,995 protsenti siseõhust.