You are currently viewing Astma ja allergia: õietolm ja hingamisteede allergiate põhitõed

Astma ja allergia: õietolm ja hingamisteede allergiate põhitõed

Nuuskamine, aevastamine ja vilistav hingamine. Paljud arvavad, et ravimite võtmine on ainus lahendus. Kas olete proovinud alustada allergia- ja astmasümptomite allika eemaldamisega koduõhust?

Allergilised sümptomid võivad tuleneda kokkupuutest õietolmu, tolmulestade, lemmikloomade kõõma ja igapäevaste allergeenidega. Sümptomid võivad ulatuda kergest kuni raskeni, kuid nende reaktsioonide eest vastutavad immuunprotsessid on kõigil juhtudel samad.

Mis põhjustab hingamisteede allergiat?

Allergiat põhjustab kõrgenenud tundlikkus suhteliselt kahjutute ainete suhtes. Keha immuunsüsteem on loodud võitlema kõigi võõrkehadegaa, mis on tuvastatud kehale kahjulikena. Neid võõraineid nimetatakse immuunsüsteemiga seoses tavaliselt antigeenideks. Kuigi antigeenid võivad olla mis tahes viirused või bakterid, võivad need olla ka suvalised hingamisteede allergeenid, nagu õietolm, tolm või loomakõõm. Tavaliselt tuvastab organism allergeenid kahjulikuna kohe, kui need ninakõrvalkoobastesse sisenevad. Immuunsüsteem reageerib allergeenide vastu võitlemiseks antikehade tootmisega.

Esialgsel kokkupuutel on keha immuunvastus kerge, kuid aja jooksul korduval kokkupuutel reageerib keha, vabastades suures koguses nn histamiini. See põhjustab traditsioonilisi allergilisi sümptomeid, nagu vesine nina, köha, silmade sügelemine ja aevastamine. Need reaktsioonid on mõeldud allergeenide väljutamiseks kehast. Õietolmu mõjude ja sümptomite kontrollimiseks võtavad allergikud antihistamiinikumid. Sellised ravimid blokeerivad histamiinide toimet organismis, vältides sümptomeid.

Õietolm ja selle mõju kehale

Osa taime reproduktiivsüsteemist koosneb õietolm mikroskoopilistest osakestest, mis tuleb elujõuliste seemnete saamiseks üle kanda taime paljunemisosade erinevatesse piirkondadesse. Õietolmu määratlemine õhus põhineb sellel, kui palju õietolmu on kuupmeetris õhus, mõõdetuna 24 tunni jooksul. 

Mis on õietolmuallergia?

Keha tekitab õietolmule automaatselt allergilisi reaktsioone, mille tulemuseks on allergilised sümptomid. Õietolmuallergia sümptomiteks on aevastamine, köha, nohu ja sügelevad, vesised silmad.

Need, kellel on eelsoodumus õietolmuallergiale, hakkavad sümptomeid märkama tavaliselt lapsepõlves. Kui vanematel on allergia, on lastel suurem võimalus saada elu jooksul sümptomeid. Tegelikult, kui ühel vanemal oli allergia, on lapsel 25% võimalus need allergiad pärida. Kui mõlemal vanemal on sümptomid, on lapsel hinnanguliselt 75–80% tõenäosus saada allergiaks.

Allergiatest põhjustatud astma

Astma, krooniline hingamisteede haigus, millega kaasneb põletik ja hingamisteede ahenemine ning suurenenud lima tootmine. Astma on tavaliselt tingitud ülitundlikkusest teatud vallandajate suhtes, nagu allergeenid, õhutemperatuuri kõikumised, füüsiline koormus või stress.

Astma all kannatavatel inimestel esineb sümptomaatiliste episoodide ajal tavaliselt hingeldust, pigistustunnet rinnus ja vilistavat hingamist. Köha võib tekkida öösel või varahommikul. Kõik need sümptomid on tingitud õhuvoolu kitsenemisest ja hingamisteede põletikust ning neid saab ravida. Allergeenid nagu õietolm võivad põhjustada suures koguses histamiini vabanemist organismis, mis süvendab astmat, suurendades lima tootmist kopsudes ja tekitades kopsukoes põletikulisi reaktsioone.

Histamiinid võivad põhjustada ka lihaste kokkutõmbeid kopsude väikestes harudes, mille tagajärjeks on vilistav hingamine ja pigistustunne rinnus. 

Lahendused astma ja õietolmuallergia jaoks 

Kuigi astma- ja allergiaravimid suudavad allergia sümptomeid kontrolli all hoida, kui need algavad, ei aita see vältida kokkupuudet allergeenidega. Allergiat tekitavatest taimedest eemal hoidmisest ei piisa. Õietolm võib tuulevoogudes liikuda sadu kilomeetreid.

Õietolmuallergia all kannatavad inimesed peaksid kasutama isiklikke ruumifiltreerimissüsteeme, mis suudavad õietolmu õhust tõhusalt eemaldada. Õietolmu läbimõõt on umbes 10–60 mikronit. Enamik siseruumide õhupuhastajaid suudab välja filtreerida kuni 3 mikroni suurused õhuosakesed. 

Õhu filtreerimine on eriti oluline, kui arvate, et teie lapsel või lapsel on astma, kuna nende väiksemad hingamisteed tähendavad, et regulaarsed sümptomid võivad olla eluohtlikud. 

Kui teil või teie lapsel on astma, kaaluge õhupuhasti kasutamist, mis aitab eemaldada õhus leiduvaid osakesi, mis võivad astmahaigete hingamist raskendada.

Milline õhupuhasti on õietolmuallergia jaoks parim? 

Ideaalsed allergikutele mõeldud õhupuhastid sisaldavad HEPA (kõrge efektiivsusega tahke õhu) filtritehnoloogia võimsat õhupuhastusvõimet.Pro Air OÜ soovitab kasutada ainult HEPA õhufiltreid, kuna aastatepikkune testimine ja kliendikogemus näitavad, et HEPA filtrid eemaldavad kõige tõhusamalt allergiat põhjustavaid allergeene ja saasteaineid. Kliendid tunnevad allergia leevendust 48 tunni jooksul pärast õhupuhasti kasutamist. Coway õhupuhastid püüavad kinni 99,99% õhus leiduvatest osakestest kuni 0,1 mikronini, kasutades “meditsiinilise kvaliteediga filtreerimist” ja “H13” TRUE HEPA filtreid.

Astma ja allergia vallandajate esinemise vähendamiseks teie kodus ringlevas õhus kaaluge õhupuhasti kasutamist, näiteks ühte järgmistest meie astmakollektsiooni mudelitest.

Coway Storm kuni 100 m2 pinnale / vaikseim seade turul / eest-, eest ja pealt-, pealt puhe/ enim positiivset tagasisidet saanud seade.

Coway 1220 kuni 41 m2 pinnale / vaikne / eest-, eest ja pealt-, pealt puhe/ TestFakta testi parim

Rohkem kui 10 miljonit rahulolevat klienti üle maailma – COWAY