+372 5670 4022 | +372 5332 2258 | info@proair.ee

Aadress: Kuma tee 6, Peetri |  E-N 9.00-18.00, R 9.00-17.00, L-P kokkuleppel

Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Teie vajadustele sobiva õhupuhasti valimine taandub kahele põhivajadusele – ruumi suurusele ja murele. Reostus on enamiku probleemide, sealhulgas allergiate ja astma peamine põhjus.

Õhupuhasti valimine on oluline, et tagada puhas ja tervislik siseõhk. Nagu mainisite, on kaks peamist tegurit, millele tuleks keskenduda: ruumi suurus ja reostus. Siin on mõned sammud, mis aitavad teil sobiva õhupuhasti valimisel:

  1. Määrake ruumi suurus: Esimene samm on kindlaks teha, millises suuruses ruumi te õhupuhastit kasutada kavatsete. Õhupuhastite võimekus erinevatele ruumi suurustele on erinev, seega veenduge, et valite sobiva suurusega seadme.
  2. Määra reostuse tase: Oluline on hinnata, millist tüüpi reostust teie ruumis kõige rohkem esineb. See võib hõlmata tolmu, õietolmu, lemmikloomade karvu, suitsu, lenduvaid orgaanilisi ühendeid jne. Erinevad õhupuhastid on spetsialiseerunud erinevatele reostustüüpidele.
  3. Filtrisüsteem: Enamik õhupuhasteid kasutab mitut tüüpi filtreid, nagu eelfilter, HEPA-filter ja aktiivsüsi filter. HEPA-filter on eriti oluline, kuna see suudab püüda peeneid osakesi ja allergeene. Kui allergiad on probleemiks, siis tasub valida HEPA-filtriga õhupuhasti.
  4. Õhuvahetuse määr: Õhupuhasti efektiivsus sõltub selle võimest õhku puhastada ja seda ringlusse võtta. Vaadake õhuvahetuse määra, mis on väljendatud kordade arvuna tunnis (nt 4x/h). Mida suurem on see number, seda efektiivsemalt puhastab seade õhku.
  5. Müratase: Kui kavatsete õhupuhastit kasutada magamistoas või tööruumis, siis pöörake tähelepanu seadme müratasemele. Vaiksemad õhupuhastid on oluliselt mugavamad.
  6. Automaatsed funktsioonid: Mõned õhupuhastid on varustatud automaatsete sensoritega, mis tuvastavad õhukvaliteedi ja reguleerivad puhastuskiirust vastavalt. See võib olla kasulik, et seade töötaks optimaalselt erinevates olukordades.
  7. Hooldus ja filtrite vahetus: Kontrollige, kui lihtne on õhupuhasti hooldada ja filtreid vahetada. Regulaarne hooldus tagab seadme tõhusa toimimise pikema aja vältel.
  8. Bränd ja garantii: Eelistage tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke, mis pakuvad ka piisavat garantiid. See tagab, et saate toote puuduste korral vajalikku tuge.

Lõpuks on oluline teha oma valik vastavalt teie konkreetsetele vajadustele ja eelistustele.

Teie vajadustele sobiva õhupuhasti valimine Õige õhupuhasti valimine taandub kahele põhivajadusele – ruumi suurusele ja murele. Reostus on enamiku probleemide, sealhulgas allergiate ja astma peamine põhjus.Õhusaaste mõistmine Õhusaasteainetel, mis jagunevad tavaliselt kolme põhikategooriasse:

  • tahked osakesed
  • gaasilised
  • bioloogilised saasteained

Tahkete osakeste saasteained : need on õhus hõljuvad väikesed osakesed või tilgad. Need võivad sisaldada tolmu, tahma, suitsu ja vedelikupiisku. Mõned osakesed on piisavalt suured, et neid palja silmaga näha, näiteks tolm ja mustus, kuid teised, nagu fossiilkütuste põletamisel tekkivad peened osakesed, on nii väikesed, et neid saab tuvastada ainult elektronmikroskoobiga.

Gaasilised saasteained : nende hulka kuuluvad sellised gaasid nagu süsinikmonooksiid, vääveldioksiid, lämmastikoksiidid ja lenduvad orgaanilised ühendid. Neid gaase toodetakse sageli fossiilkütuste, tööstuslike protsesside ja teatud majapidamis- või kaubandustoodete põletamisel.

Bioloogilised saasteained : sellesse kategooriasse kuuluvad elusorganismid, nagu bakterid, viirused, hallitus, seened, õietolm ja lemmikloomade kõõm. Neid seostatakse tavaliselt niiske ja niiske keskkonnaga ning aladega, mida regulaarselt ei puhastata.

Levinud siseõhu saasteained ja nende allikad Tolm, allergeenid ja lemmikloomade kõõm : need tavalised osakesed esinevad tavaliselt kõigis siseruumides. Tolmu võivad tekitada kangas, mööbel ja inimtegevus, samas kui allergeene ja lemmikloomade kõõma tekitavad loomad.

Õietolm, hallitusseente eosed : need bioloogilised saasteained kanduvad tavaliselt koju väljastpoolt, kuid hallitus võib kasvada ka siseruumides niisketes kohtades. Õietolmu tase on tavaliselt teatud aastaaegadel kõrgem, samas kui hallitus võib õigete tingimuste korral tekkida aastaringselt.

Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ): lenduvad orgaanilised ühendid on teatud tüüpi gaasilised saasteained, mis võivad eralduda mitmesugustest materjalidest ja toodetest, sealhulgas värvidest, puhastusvahenditest, ehitusmaterjalidest ja mööblist. Need ühendid võivad õhus püsida ja põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme. 

Lühiajalised mõjud võivad hõlmata silmade, nina ja kurgu ärritust, peavalu, pearinglust ja väsimust. Pikaajaline kokkupuude võib põhjustada hingamisteede haigusi, südamehaigusi ja isegi vähki. Nende saasteainetega kokkupuutel võivad sümptomid halveneda ka neil, kellel on olemasolev tervislik seisund, nagu astma või allergia.


Õhusaaste mõistmine ja õige õhupuhasti valimine

Õhk, mida me hingame, mängib olulist rolli meie üldises tervises ja heaolus. Paraku võib sisetingimustes olla õhk reostunud erinevate saasteainetega, mis võivad kahjustada meie hingamisteid ja mõjutada üldist heaolu. Õhupuhasti on tõhus lahendus selle probleemi vastu võitlemiseks, kuid sobiva valiku tegemine nõuab teadlikkust nii õhusaaste kui ka oma isiklike vajaduste osas.

Õhusaasteainete liigid

Õhusaasteained võib jagada kolme põhikategooriasse: tahked osakesed, gaasilised saasteained ja bioloogilised saasteained. Tahked osakesed hõlmavad endas tolmu, tahma, suitsu ja vedelikupiisku ning võivad olla nähtavad või nähtamatud. Gaasilised saasteained hõlmavad erinevaid gaase nagu süsinikmonooksiid, vääveldioksiid ja lenduvad orgaanilised ühendid. Bioloogilised saasteained hõlmavad elusorganisme nagu bakterid, hallitus, õietolm ja lemmikloomade kõõm.

Siseõhu saasteained ja nende allikad

Meie igapäevases elus esinevad erinevad saasteained, mis võivad õhku reostada. Tolm, allergeenid ja lemmikloomade kõõm on tavalised osakesed, mida leidub sageli siseruumides. Õietolm ja hallitusseente eosed võivad sattuda siseruumidesse väljastpoolt ning lenduvad orgaanilised ühendid võivad eralduda mitmesugustest materjalidest ja toodetest.

Mõju inimeste tervisele

Kokkupuude õhusaasteainetega võib avaldada negatiivset mõju meie tervisele. Lühiajalised sümptomid võivad hõlmata ärritust silmades, ninas ja kurgus, peavalu, pearinglust ja väsimust. Pikaajaline kokkupuude võib aga põhjustada tõsisemaid terviseprobleeme nagu hingamisteede haigused, südamehaigused ja isegi vähk. Astma ja allergiatega inimesed võivad olla eriti vastuvõtlikud õhusaaste negatiivsetele mõjudele.

Õige õhupuhasti valimine

Õhupuhasti valimisel on kaks peamist tegurit: ruumi suurus ja teie konkreetne mure. Ruumi suuruse järgi saate valida õhupuhasti, mis suudab piisavalt tõhusalt õhku puhastada. Lisaks peaksite arvestama teie ruumi konkreetseid õhusaasteaineid ja valima sellele vastava filtrisüsteemi. Näiteks allergikute ja astmaatikute jaoks on HEPA-filtriga õhupuhasti tõhus valik, mis püüab kinni peened osakesed ja allergeenid.

Investeering tervislikumasse tulevikku

Kvaliteetne õhupuhasti, nagu Coway õhupuhastid, võib olla oluline samm puhta siseõhu tagamise suunas. Erinevate filtrite ja mudelite abil saate kohandada õhupuhasti vastavalt teie vajadustele. Iga investeering puhtasse õhku on samm tervislikuma ja energilisema elu poole.

Pidage meeles, et individuaalsed vajadused võivad varieeruda vastavalt keskkonnale, tervislikule seisundile ja eelistustele. Enne lõpliku otsuse tegemist soovitame teha põhjalikku uurimistööd ja vajadusel konsulteerida professionaaliga, et valida õige õhupuhasti, mis vastab teie vajadustele.