+372 5670 4022 | +372 5332 2258 | info@proair.ee

Aadress: Kuma tee 6, Peetri |  E-N 9.00-18.00, R 9.00-17.00, L-P kokkuleppel

Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Õhupuhastaja ja õhuniisutaja töö tõhustamine

Naudi õhupuhastaja ja õhuniisutaja tehtud tööd. Kuidas saada parim tulemus? Siinkohal saan sulle anda kogemuslikku nõu. 

On sul juba kodus õhupuhastaja või õhuniisutaja või mõtled nende soetamisele. Igal juhul on kasulik teada, kuidas neid abimehi võimalikult tõhusalt kasutada.

Meie soovitame kasutada ainult kontrollitud seadmeid ja loomulikult õhuniisutajaid, mis on loomuliku aurustumise põhimõttel.

Kontrollitud õhupuhastajad annavad kindluse, et seadmed töötavad korrektselt – e andursüsteem on täpne ja tagab õhupuhastaja korrektse töö. Samuti kontrollitud filtrid teevad tootja poolt lubatud töö. Paljud õhupuhastajad ei ole saanud sertifikaate allergialiitudelt või Ameerika The Association of Home Appliance Manufacturers ühenduse tunnustust, mis tähendab, et seade ei ole läbinud etteantud kriteeriume.

Õhuniisutajate osas pooldame meie ainult loomulikul niisutusel põhinevaid tooteid. Põhjus on lihtne antud niisutussüsteem on tervislik ja ei loo juurde ohte ja probleeme. Piisa läbimõõt on niivõrd väike, et ei seo endaga kemikaale, baktereid ega viiruseid ning on ohutu kopsule. Turvaline kasutus kodus, kus on loomad või väikesed lapsed – puudub põletusoht.

6 nõuet õhupuhastaja ja õhuniisuti tõhusaks kasutamiseks:

Asetage õhupuhasti või õhuniisuti strateegiliselt toimivasse kohta.

Eelistatavalt, ukse või akna lähedusse, kus on juba loomulik õhuvool ning et õhupuhasti ja õhuniisuti võiks oma tööd veel paremini teha. Oluline on, et õhu sisselaskeava peab olema seinast või mööbliesemest vähemalt 10 cm kaugusel. Siis saab õhupuhastaja ja õhuniisutaja tõhusalt puhastada ja niisutada kogu ruumi. Pange tähele, et õhupuhastaja ja õhuniisutaja töötab praktiliselt ainult selles ruumis, kus see asub. Õhupuhastit saab teisele ruumile viia, kuid siis langeb esimese ruumi õhukvaliteet. Õhuniisutaja toime on natuke pikaldasem aga suuresti sõltub see ruumi temperatuurist ja niiskusastmest.

Hoidke õhupuhastaja ja õhuniisutaja töös.

Siseõhu reostus võib kiiresti taas tekkida, lihtne ukse või akna ava võib põhjustada selle, samuti inimeste või loomade liikumine, kuna tolm või muud osakesed on väga liikuvad ja kerged ja väljalülitatud õhupuhastaja ei saa neid eemaldada. Samuti on tegu õhuniisutiga, kui niisuti on välja lülitatud hakkab õhuniiskus kohe langema. Õhupuhastaja ja õhuniisutaja töös hoidmine tagab õhu hea õhukvaliteedi ja õhuniiskustaseme, eemaldab õhust allergeenid ja hoiab tolmu kontrolli all.. Keskkonnahoidlikuks seadme kasutuseks on olemas automaatne režiim, mis tagab, et õhupuhastaja ja õhuniisutaja töötab tõhusamalt ainult vajaduse korral. Kui tolmuandur või niiskusandur ei tuvasta tolmuosakesi või madalat niiskustaset, siis töötab seade energiasäästu režiimil.

Mõelge iga õhupuhastaja ja õhuniisutaja maksimaalsele töömahule ja olemasolevatele režiimidele.

Soovitame valida kindlasti seadme, millel on automaat- ja öörežiim. Automaatika tagab parima tulemuse, ehk seade ise hindab läbi täpsete andurite õhukvaliteeti või niiskustaset ja teeb tööd vastavalt sellele. See on keskkonnasõbralikum ja tagab teie kodu parema siseõhu kvaliteedi. ÖÖrežiim annab võimaluse kasutada seadet ka magamistubades, mis tähendab, et seade töötab väga vaikselt ja tuled on, kas tuhmund või kustutatakse täielikult, et mitte segada und. Öörežiimi olemasolul lülitub seade ise ruumi pimenedes režiimi, mis lubab ka kõige müratundlikumal inimesel seal öö und nautida.

Akende ja uste avamine on hea, kuid mitte liiga palju, seda eriti linnades ja maantee ääres.

Isegi kui ruumis on õhupuhasti või õhuniisutaja, on oluline õhku ventileerida. See suurendab ruumis hapniku kogust, kuid kui väljast tuuakse pidevalt suurtes kogustes välisõhku, mis on filtreerimata ja niisutamata. Meie soovitus on hoida üks aken või üks uks lahti nii, et õhupuhastaja või õhuniisutaja suudaks oma õhuvoolu säilitada ja tagada kvaliteetse töö.

Pidage meeles, et õhufiltreid ja veefiltrit peab vahetama õigeaegselt ning eelfiltrit peab korrapäraselt puhastama. 

Õhupuhasti ja õhuniisuti eelfilter tagab, et õhus olevad suured osakesed ei satu õhupuhastaja teistesse filtritesse ja seega pikendavad nende eluiga. Kui eelfilter on puhastamata, siis läbiv õhuvool ei ole enam sama ja õhupuhastaja ei tööta enam optimaalselt. Sel põhjusel soovitame puhastada eelfiltrit  üks kord nädalas. Õhupuhasti eelfiltrit saab puhastada tolmuimejaga.

Samuti on oluline filtrite asendamine õhupuhastis.

Tegelikult on filtrid õhu puhastaja kõige olulisem osa. Nad on õhu puhastamiseks hädavajalikud. Filter kestab keskmiselt üks aasta, sõltuvalt ruumi saastatusest, millega õhupuhastaja peab tegelema.

Ülaltoodud nõuandega saate alati nautida tervislikku õhku kodus!

Olen õhupuhastajate ja -niisutajatega tegelenud juba pikki aastaid. Minu kogemused ulatuvad tööstuslikest lahendustest, kuni kodu ja kontori lahendusteni.  Seda nii tootevalikul, kui  ka projektide läbiviimisel.

Meie inimesed ei vaata pelgalt toote tehnilisi näitajaid, vaid hindame ka reaalset olukorda kliendi juures, ehk arvutame läbi antud parameetrite välja reaalse vajaduse ja leiame sellele lahenduse. Vajadusel teostame õhukvaliteedi ja õhuniiskuse mõõdistusi professionaalsete seadmetega. Täna on meil koostöö Stokker AS-ga, Hollandi ettevõtte Itec Luchtreiniging´iga ja Lokaator OÜ-ga. Meie koostööpartnerid asuvad ka Rootsis ja Prantsusmaal. Põhjus selleks koostööks on lihtne – parim klienditeenindus ja parimad lahendused kliendile.

Küsi ja koos leiame just sulle sobiliku lahenduse, seda nii ettevõtetele, kui ka eraisikutele.

Jaanus Liba/Pro Air OÜ tegevjuht