You are currently viewing Õhupuhastaja vähendab haiguspäevi

Õhupuhastaja vähendab haiguspäevi

Coway õhupuhastaja test Rootsi lasteaias

2018 aasta sügisel testis  Albion Nordic AB 16 nädala jooksul Coway õhupuhasteid Enögla eelkoolis (lasteaias) Enköpingis Rootsis. Katse toimus 2018. aasta augustist kuni novembrini. Eelkoolis on kümme osakonda 150 lapsega, millest viies osakonnas olid õhupuhastid sees, igas osakonnas kokku kaks. Haiguspuhkuse tulemuste võrdlemiseks viidi statistika läbi kõigis osakondades.

Testi eesmärk oli välja selgitada, kas õhupuhastid võivad vähendada eelkooliealiste laste haiguspäevi. Haiged olid lapsed kõikides osakondades, hoolimata sellest, kas neil olid õhupuhastid või mitte. Töötajatele tehti ülesandeks märkida kõikide laste iga haiguspäev ja võimaluse korral märkida ainult haiguspäev, mis on seotud õhu kaudu levivate haigustega. Seetõttu ei arvestanud nad traumade, marrastuste, silma- või kõrvapõletike ja sarnaste haigustega.

Tulemus

Test näitas, et õhupuhastidega osakondade haiguspuhkus oli peaaegu 20% madalam kui ilma nendeta.

Õhupuhastajatega kaetud viies osakonnas oli kokku 323 puudumise päeva

Õhupuhastideta viies osakonnas 417 puudumise päeva *

* Ühte õhupuhastideta osakonda ei olnud 16-st nädalast arvel. Seetõttu tuleks eeldada, et puudutud päevade arv on suurem kui 417 päeva.

Selle katse jaoks on kasutati Coway Storm AP-1516D. Coway Storm on ülivõimas õhupuhasti, mis on loodud parima võimaliku õhupuhastuse ja õhuringluse tagamiseks ning parima võimaliku tulemuse saamiseks ning puhta õhu hingamiseks. Coway Storm on varustatud erakordse õhuvoolu, neljaastmelise filtri, õhukvaliteedi indikaatoriga, õhu puhastamine 99,93%, see kõrvaldab 99,98% lõhnadest ja talub ca 100 m² tööpinda.

Enögla on Enköpingi suurim eelkool, kus on 10 rühma ja 150 last vanuses 1-5 aastat. Eelkoolis olid kümnest 10rühmast 5 varustatud kahe õhupuhastiga.

Pro Air OÜ on Coway seadmete edasimüüja Eestis. Oleme keskendunud sisekliima toodete maaletoomisele nii edasimüügiks, kui ka jaemüügiks. Meie tootegrupis on kvaliteetsed õhupuhastid, õhuniisutid, õhukuivatajad, jahutusseadmed, õhksoojuspumbad ning sisekliima mõõteseadmed. Meie seadmeid rendivad täna koolid, lasteaiad, kontorid, ilusalongid ja müügisalongid. Vajadusel käime ettevõtetes ja eramutes õhukvaliteeti mõõdistamas ning lahenduste pakkumisel lähtume konkreetselt kliendi vajadusest ning simulatsiooniprogrammi abiga määrame võimalikult  täpse lahenduse, et tellija  vajadus oleks rahuldatud. Teie vajadus, meie plaan, kuidas seda rahuldada ja realiseerida. Me ei ole pelgalt e-pood vaid pigem meie e-pood on pigem täienduseks meie ettevõtmisele. Vt Tehtud tööd/Jälgi meid

 

Jaanus Liba

Pro Air OÜ