You are currently viewing Kondensatsioon aknal, ehk aknad higistavad: energiasäästlikud õhukuivatid aitavad ja on odavamad kui sundtuulutamine, millega kaasnevad suured küttekulud ja tulemus jääb ikkagi soovida.

Kondensatsioon aknal, ehk aknad higistavad: energiasäästlikud õhukuivatid aitavad ja on odavamad kui sundtuulutamine, millega kaasnevad suured küttekulud ja tulemus jääb ikkagi soovida.

Udused aknad või sisemiste klaaside kondensatsioon ei ole külmal aastaajal haruldane. Nende tüütu niiskusladestumise põhjuseks on köetava eluruumi liigniiskus, millel võib olla erinevaid põhjuseid. Ilma asjakohaste vastumeetmeteta põhjustab püsivalt niiske ruumiõhk mitmesuguseid probleeme, nagu hallituse teke, füüsilised kaebused ja isegi suurenenud küttekulud.

Sest: Suurenenud õhuniiskusega ruume tuleb oluliselt rohkem kütta, kuna kütta tuleb ka õhus sisalduvat niiskust.

Seetõttu ei tasu leppida hommikuste veepiiskadega aknaklaasidel jumala andununa, vaid võtta ette midagi tervisehädade, inventari niiskuskahjustuste ja kõrgete küttekulude vastu.

Optimaalne õhuniiskus (40 – 50%) kaitseb kondenseerumise eest

Põhimõtteliselt kehtib järgmine: Tervislik niiskustase eluruumis on 40 – 50 protsenti. Madalam niiskustase toob kaasa limaskestade dehüdratsiooni, kurguvalu ja suurendab külmetusohtu. Kui õhuniiskus on püsivalt üle 60 protsendi, suureneb hallituse oht ja sellega koos ka tervisehädade oht.

Nii et lihtsalt veenduge, et õhuniiskus oleks tervislikus vahemikus, näiteks termohügromeetriga BZ26, mis näitab nii niiskust kui ka ruumi temperatuuri?

Lihtsam öelda kui teha: eluruumi niiskust mõjutavad mitmesugused tegurid. Köögis süüa tehes, elutoas trenni tehes, vannitoas duši all käies ja isegi magades tõuseb õhuniiskus toas hingamise tulemusena. Kokkuvõttes tõuseb korteri õhuniiskus kiiresti ebatervislikule ja kahjulikule tasemele.

Kas regulaarne tuulutamine aitab liiga niiske ruumiõhu vastu?

Esimene asi, millele mõelda, kui akendele tekib kondensaat, on õhutamine. Kuid isegi avatud uste ja akendega sundventilatsioon ei anna alati soovitud tulemust. Eriti hommikutundidel on õues õhuniiskus sageli kõrge ja ventilatsiooni edukus seetõttu kohati tagasihoidlik. Umbes 80-protsendiline või kõrgem õhuniiskus ei ole talvel haruldane. Halvimal juhul tõstab hommikune väljatuulutamine korteris isegi õhuniiskust.

Korduv tuulutus on ka energeetilisest vaatepunktist kõike muud kui ideaalne. Kui tuulutate oma korterit mitu korda päevas 5-10 minutit pärani avatud akendega, lasete palju soojusenergiat välja! Tuba jahtub, seda tuleb uuesti soojendada ja küttekulud tõusevad.

kuivatus

Mugav abi, kui õhk on liiga niiske: Troteci õhukuivatid

Mobiilse õhukuivati ​​abil on palju lihtsam, mugavam ja eelkõige kuluefektiivsem hoida ruumi õhuniiskust tervislikus vahemikus . Kaasaegsed Troteci kondensatsioonikuivatid tarbivad suhteliselt vähe elektrit, neid saab kasutada paindlikult erinevates ruumides ning need on tänu erinevale niiskuse eemaldamise võimsusele saadaval peaaegu igas suuruses ruumidesse.

Erinevates versioonides ja kaasaegse disainiga seadmed eemaldavad ruumiõhust liigniiskuse täisautomaatselt ja takistavad seeläbi õhuniiskuse tõusu üle optimaalse väärtuse (40 – 50%).

õhukuivati koju

Head põhjused, mis räägivad Troteci õhukuivati ​​kasuks:

  • elutoa õhuniiskust reguleeritakse automaatselt eelseadistatavas vahemikus (optimaalne: 40-50%).
  • ei kondenseeru klaasidele, peeglitele ega akendele ning seega on väiksem niiskuskahjustuste ja terviseprobleemide oht
  • usaldusväärne kaitse hallituse kasvu eest
  • madal energiatarve tänu ökonoomsele termostaadi juhtimisele
  • Optimaalse õhuniiskusega ruume tuleb vähem kütta kui liiga niiske õhuga ruume